Astera AS küpsiste kasutamine põhimõtted

 

Käesolevad Küpsiste kasutamise põhimõtted reguleerivad küpsiste kasutamist veebisaidil https://www.astera.ee/.

Veebisaidi haldaja ja andmete vastutav töötleja on Astera AS, registrikood 10292877, aadress Tehase tn 9a, Rakvere linn, Lääne-Viru maakond, 44317, e-posti aadress: astera@astera.ee.

Mis on küpsised?

Kasutaja paremaks teenindamiseks kasutab Astera AS veebisait https://www.astera.ee/ küpsiseid ehk cookie’sid.

Küpsis on väikesemahuline tekstifail, mille Kasutaja veebibrauser saadab ja salvestab Kasutaja arvutisse või seadmesse (telefon, tahvelarvuti jm). Küpsised ja nende abil saadav informatsioon võimaldavad veebiserveril pidada arvestust veebiserveri külastuse üle, sh jälgida kasutusstatistikat, rubriikide populaarsust ning muid veebisaidil tehtavatest toiminguid, samuti parandada veebisaitide sisu ja toimimist ning muuta seeläbi veebisaite kasutajasõbralikumaks. Küpsised koguvad andmeid, mis võivad sisaldada isikuandmeid.

Veebisaidil kasutatavate küpsiste tüübid ja kasutamise eesmärk

Veebisaidil https://www.astera.ee/ kasutatakse järgnevaid küpsiseid:

ajutised ehk seansi küpsised – võimaldavad veebisaidil meelde jätta Kasutaja poolt tehtud varasemaid valikud ja pakkuda veebisaidil seeläbi funktsioonide mugavamat ja tõhusamat kasutamisvõimalust. Reeglina kustuvad arvutist või seadmest pärast veebilehitseja sulgemist;

püsiküpsised – on hädavajalikud veebisaidil ringi liikumiseks ja selle erinevate funktsioonide kasutamiseks. Jäävad Kasutaja arvutisse pärast veebilehitseja sulgemist ja nende säilimise aeg sõltub küpsise omadustest, küpsiseid puudutavatest Kasutaja seadistustest või Kasutaja poolt küpsiste manuaalselt kustutamise ajast.

Veebisaidil https://www.astera.ee/ kasutatavate küpsiste kuuluvuse järgi kasutatakse järgnevaid küpsiseid:

  • veebisaidi/autori küpsised – pärinevad vaadatavalt veebisaidilt;
  • kolmandate isikute küpsised – lisaks oma veebisaidi küpsistele, saavad ka teatud kolmandad isikud salvestada Kasutaja arvutisse ja seadmesse küpsiseid ning neid kasutada.

Veebisaidil https://www.astera.ee/ kasutatavate küpsiste spetsiifilise liigituse järgi kasutatakse järgnevaid küpsiseid:

  • tehnilised küpsised – tagavad Kasutajale võimaluse veebisaidil navigeerida ja veebisaidi funktsioone kasutada;
  • analüütilised küpsised – koguvad andmeid selle kohta, kuidas Kasutaja veebisaiti kasutab;
  • autentimise küpsised – võimaldavad veebisaidil meeles pidada Kasutaja poolt veebisaidil tehtud valikuid;
  • reklaamiküpsised – koguvad andmeid Kasutaja sirvimisharjumuste kohta, mis omakorda võimaldab veebisaidil esitada Kasutaja eelistustega kooskõlas olevat reklaamisisu, samuti hinnata reklaamikampaania efektiivsust;
  • multimeedia esitamiseks kasutatavad küpsised – salvestavad video- või audiomaterjali esitamiseks vajalikku tehnilist teavet, nagu kujutise kvaliteet, võrguühenduse kiirus ja puhverdamise parameetrid.

Käesoleval veebisaidil kasutatakse küpsiseid veebisaidi turvalisuse tagamiseks, veebisaidil liikumise lihtsustamiseks, teabe tõhusamaks kuvamiseks ning veebisaidi kasutajasõbralikumaks muutmiseks. Küpsised kiirendavad ja kergendavad Kasutaja ja veebisaidi teabevahetust ja seega veebisaidi ja selle erinevate funktsioonide kasutamist. Samuti kasutatakse küpsiseid veebisaidi kasutamise kohta statistiliste andmete kogumiseks, et parandada ja uuendada saidi kujundust ja kasutatavust, mõista Kasutajate eelistusi veebisaidil ja selle funktsioonide kasutamisel ning aidata Astera AS-l lahendada veebisaidiga seotud küsimusi.

Veebisaidi kasutamisel nõustub Kasutaja küpsiste kasutamisega vastavalt käesolevatele Küpsiste kasutamise põhimõtetele ning Astera AS Isikuandmete töötlemise tingimustele. Juhul, kui Kasutaja ei nõustu küpsiste kasutamisega Astera AS poolt ettenähtud eesmärkidel ja tingimustel, on Kasutajal õigus keelduda kõigist või teatud liiki küpsistest või kustutada salvestatud küpsised. Selleks tuleb Kasutajal seadistada ja muuta oma veebilehitseja seadeid. Küpsiste kasutamise piiramine ja kustutamine Kasutajal on võimalik blokeerida või kustutada kõiki või teatud küpsiseid. Selleks tuleb Kasutajal muuta kasutatava veebilehitseja vastavaid privaatsusseadeid. Eri tüüpi veebilehitsejad (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari, Opera jm) kasutavad küpsiste keelamiseks erinevaid meetodeid ning üksikasjalik teave vastavate veebilehitsejate küpsiste kasutamise kohta on kättesaadav iga veebilehitseja vastavates seadetes. Kõigi või teatud küpsiste blokeerimisel või kustutamisel peab Kasutaja arvestama, et kõik või teatud veebisaidi funktsioonid ei pruugi pärast küpsiste blokeerimist või kustutamist Kasutajale endisel kujul kättesaadavad olla. Kui Kasutaja ei ole oma veebilehitsejat seadistanud selliselt, et see keeldub kõigist või teatud liiki küpsistest, siis antakse küpsised välja kohe, kui Kasutaja veebisaiti https://www.astera.ee/ külastab. Veebilehitseja küpsised tuleb vastavalt soovile seadistada eraldi igas seadmes. Lisainformatsioon Kasutajal on võimalik pöörduda küsimustega seoses brauseriküpsiste kasutamisega saidil https://www.astera.ee/ Astera AS poole e-posti aadressil info@astera.ee.

Käesolevaid küpsiste kasutamise põhimõtteid võidakse muuta Astera AS poolt nii küpsiste kasutamise asjaolude muutumisel kui ka juhul, kui jõustuvad muudatused seadusandluses või muudes regulatsioonides, millega kaasnevad olulised muudatused küpsiste paigaldamise, kasutamise või nendest teavitamise tingimustes. Küpsiste kasutamise põhimõtete muutumisest teavitatakse Kasutajaid Astera AS veebisaidil https://www.astera.ee/ vastava teatega.